Více než 500 km na jedno nabití

Elektromobil Tesla se nabíjí

Jak by se vám líbilo auto, které dokáže na jedno nabití urazit vzdálenost přes  500 km? Tesla sešlápla plyn v automobilovém průmyslu a představila nový sportovní model X. Jak vypadá takové auto?
Tesla Model S při nabíjení

Tesla učinila při příležitosti představení nových verzí sedanu Model S a sportovního vozu Model X se 100 kWh bateriemi – 10 kW více oproti předchozí největší baterii, oznámil The Wall Street Journal.

Baterie, která dokáže urazit více než 500 km na jedno nabití. Tesla tak stanovuje nové měřítko pro výrobce elektrických vozidel a průmysl jako takový. Vzdálenost vždy byla největší slabinou elektromobilů již od jejich uvedení na trh.

Vedení společnosti Tesla také potvrdilo, že jejich nový Model S P100D dokáže zrychlit z 0 na 100km za hodinu během pohých 2,5 sekund, čímž se z něho stává nejrychlejší současný sériově vyráběný elektromobil na světě.

Zdroj: Petrolplaza

About the author

Martin Pavlík

Zakladatel a majitel ve firmě QUITEC s.r.o. Miluje nové technologie a jeho zálibou je zjednodušování podnikání, práce a života pro dosažení vyšších zisků, více radosti a osobního štěstí.

Click here to add a comment

Leave a comment: